Francë – Hungari, shpallet futbollisti i ndeshjes

228
france-–-hungari,-shpallet-futbollisti-i-ndeshjes

Ndeshja mes Francës dhe Hungarisë ka përfunduar me rezultat 1-1.

Kombëtarja e Francës dhe ajo e Hungarisë, kanë ndarë pikët pasi ndeshjes mes tyre përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

Golin për Hungarinë e realizoi Attila Fiola në min e 45+2’, për Francën shënoi Griezmann në min e 66’.

Pas ndeshjes UEFA shpalli futbollistin e ndeshjes, ai është  Laszlo Kleinhesiler.

Kleinhesiler ishte fanstik në mesfushën e Hungarisë sot, duke ndihmuar Kombëtaren e tij të nxjerr një barazim ndaj Francës.

The post Francë – Hungari, shpallet futbollisti i ndeshjes appeared first on RahovecNET.