Detaje nga plagosja e djeshme në Prishtinë

219
detaje-nga-plagosja-e-djeshme-ne-prishtine

Një person është plagosur me armë zjarri gjatë ditës së djeshme në Prishtinë. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari ndodhet në arrati.

Për rastin është njoftuar prokurori dhe kanë nisur hetmet.

Ndërsa në vendngjarje janë gjetur dy gëzhoja plumbash dhe një fishek.

Njoftimi i plotë i policisë:

Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka qëlluar me armë zjarri viktimën mashkull kosovar të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore.

Viktima ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar,  dy gëzhoja dhe një fishek. I dyshuari gjendet në arrati  ndërsa në lidhje me rastin është njoftuar prokurori.  Rasti vazhdon të hetohet.