Adelina Thaçi emocionin me urimin për Ditën e Baballarëve

185
adelina-thaci-emocionin-me-urimin-per-diten-e-baballareve

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Baballarëve dhe në rrjet kanë qarkulluar mesazhe e dedikime të shumta për më të dashurit tonë, baballarët.

Një nga ta është edhe urimi i Adelina Thaçit, e cila para pak muajsh humbi babain e saj, aktorin e mirënjohur Rasim Thaçi-Cima.

Këngëtarja ka shkuar në fshatin, ku Cima kalonte shumë kohë duke u kujdesur për oborrin dhe pemët që vetë i kishte mbjellë.

“Bab katundi pa ty s’paska lezet, këtu shihet dora jote në cdo cep.

Atje ku je, në parajsë ta uroj ditën e babave sot, më shumë mall qika jote.

Qe ky është xheneti që ti e ke kriju me duart e tua bab.

I përjetshëm për ty kujtimi bab” është shprehur ajo teksa tregon oborrin fantastik që ka krijuar aktori, tashmë i ndjerë. /Kosovarja/

The post Adelina Thaçi emocionin me urimin për Ditën e Baballarëve appeared first on Gazeta Press.