Monday, December 4, 2023

Arkivat Përditshëm June 20, 2021

aksident-trafiku-me-te-lenduar-ne-gjilan

Aksident trafiku me të lënduar në Gjilan

0
Një aksident trafiku ka ndodhur në hyrje të Gjilanit. Nga pamjet që janë dërguar në adresë të gazetës shihet se ka dëme materiale, ndërkohë që...
arrestohet-nje-grua-ne-fushe-kosove,-vodhi-portofolin-me-para

Arrestohet një grua në Fushë Kosovë, vodhi portofolin me para

0
Një grua është prangosur dje në Fushë Kosovë për vjedhjen e një portofoli me para dhe disa dokumente. Pas intervistimit, e njëjta me urdhër të...
shaqiri-i-kenaqur-me-fitoren,-por-i-zhgenjyer-me-golin-e-pranuar

Shaqiri i kënaqur me fitoren, por i zhgënjyer me golin e pranuar

0
Xherdan Shaqiri shënoi dy gola në portën e Turqisë në fitoren prej 3 – 1. Pas ndeshjes, Shaqiri u shpreh se ishte ndarë i kënaqur...
“te-verteten-e-themi-ne-fushe”-–-xhaka-reagon-pas-kritikave-ndaj-tij-dhe-shaqirit

“Të vërtetën e themi në fushë” – Xhaka reagon pas kritikave ndaj tij dhe...

0
Granit Xhaka iu ka reaguar kritikëve zviceranë pas fitores shpresëdhënëse të Zvicrës 3:1 kundër Turqisë në ndeshjen e fundit grupore në Euro 2020, duke...
mbyti-gruan-ne-gjume/-20-vjecarja-‘luftoi’-disa-minuta-me-bashkeshortin-qe-e-mbyste-me-jastek

Mbyti gruan në gjumë/ 20-vjeçarja ‘luftoi’ disa minuta me bashkëshortin që e mbyste me...

0
Ngjarja tragjike e 11 majit, kur piloti 32 vjecar Babis Anagnostopoulos ka mbytur bashkëshorten e tij Karolinen, vetëm 20 vjeç, ne prani te foshnjës...
nje-ushtar-i-cili-kishte-sherbyer-ne-kosove,-gjendet-i-vdekur-ne-menyre-misterioze-ne-belgjike

Një ushtar i cili kishte shërbyer në Kosovë, gjendet i vdekur në mënyrë misterioze...

0
Një trup i pajetë i gjetur të dielën në lindje të Belgjikës mund të jetë i një ushtari që dyshohet për pikëpamje të ekstremit...
adelina-thaci-emocionin-me-urimin-per-diten-e-baballareve

Adelina Thaçi emocionin me urimin për Ditën e Baballarëve

0
Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Baballarëve dhe në rrjet kanë qarkulluar mesazhe e dedikime të shumta për më të dashurit tonë, baballarët. Një nga ta...
princ-vali-corleone-i-ri-i-maqedonise,-shpenzon-60-mije-euro-ne-muaj-pa-punuar-kurre

Princ Vali Corleone i ri i Maqedonisë, shpenzon 60 mijë euro në muaj pa...

0
Edhe një “Princ” është vetë zbuluar në Maqedoninë e Veriut, duket njësoj si Corleone i Gjilanit me dukje e stil dhe formën e të...
nuk-ben-fushate-e-as-premtime,-por-zgjedhjet-i-fiton/-rrugetimi-i-refki-sumes-qe-udhehoqi-me-hanin-e-elezit-per-12-vite

Nuk bën fushatë e as premtime, por zgjedhjet i fiton/ Rrugëtimi i Refki Sumës...

0
Rufki Suma është kandidati i vetëm i pavarur që fitoi besimin e votuesve tash e tre mandate, gjithashtu është kryetari më punëtor sipas Ministrisë...
nisma:-zafir-berisha-kandidat-per-kryetar-te-prizrenit

NISMA: Zafir Berisha kandidat për kryetar të Prizrenit

0
Nga kjo parti është thënë se dega e Nismës në Prizren tashmë është edhe në fazën e caktimit të kandidatëve për asamble komunale. Njoftimi i...