Saturday, April 1, 2023

Arkivat Përditshëm June 19, 2021

ekonomi:-rishikimi-i-buxhetit-(video)

Ekonomi: Rishikimi i buxhetit (Video)

0
Ekonomistët kërkojnë të harmonizohet programi për rimëkëmbje ekonomike Buxheti prej 2.4 miliardë eurosh për vitin 2021 i miratuar nga ish-Qeveria Hoti pritet të rishikohet nga...
kosova-ende-me-treg-te-crregulluar-farmaceutik,-kerkohet-miratimi-i-shpejte-i-ligjit

Kosova ende me treg të çrregulluar farmaceutik, kërkohet miratimi i shpejtë i ligjit

0
  Kosova vijon të ketë treg të çrregulluar farmaceutik. Medikamenti i njëjtë blihet me çmime të ndryshme në barnatore të ndryshme duke detyruar shpeshherë qytetarët...
osmani-ne-turqi:-covid-19-pervec-emergjences-shendetesore,-ka-shtuar-pabarazite

Osmani në Turqi: Covid-19 përveç emergjencës shëndetësore, ka shtuar pabarazitë

0
Osmani në vazhduar vizitën në Turqi, ku ishte panelise në kuadër të sesionit të parë të Antalya Diplomacy Forum, së bashku me Mohamed Abdullahi...
kurti:-duhet-drejtesi-per-te-lehtesuar-dhimbjen-e-te-mbijetuarve-nga-dhuna-seksuale-gjate-luftes

Kurti: Duhet drejtësi për të lehtësuar dhimbjen e të mbijetuarve nga dhuna seksuale gjatë...

0
“Në Ditën Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës Seksuale në Konflikt ne e rikujtojmë se deri tani askush nuk është dënuar për dhunimin e mijëra...
lule-mustafa-ia-merr-kengen-“a’ke-harru”-besnik-cakes

Lule Mustafa ia merr këngën “A’ke harru” Besnik Çakës

0
Lule Mustafa, gjithmonë di si të befasojë adhuruesit e percjellesit e saj me projekte e paraqitje të ndryshme. Këngëtarja e disa hiteve, së fundmi ka...
arbnora-s’do-ta-shijoje-stambollin-pa-prinderit-e-vet

Arbnora s’do ta shijojë Stambollin pa prindërit e vet

0
E bukura e Pejës, por edhe e gjithë Kosovës, Arbnora Ademaj e ka bërë Turqinë shtëpi të dytë, shkruan “Kosovarja”. Prezantuesja, modelja dhe aktorja e...
aksident-ne-rrugen-prishtine-podujeve,-dy-te-lenduar

Aksident në rrugën Prishtinë-Podujevë, dy të lënduar

0
Dy persona janë lënduar gjatë një aksidenti trafiku që ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Podujevë. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmet,...
policia-po-e-ruan-burrin-i-cili-u-rrah-nga-gruaja

Policia po e ruan burrin i cili u rrah nga gruaja

0
Një burrë ka njoftuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshortja e tij e dyshuara femër kosovare. Burri nga Prishtina ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa ngjarja...
gosens:-nuk-ia-kerkova-kete-here-fanellen-ronaldos

Gosens: Nuk ia kërkova këtë herë fanellën Ronaldos

0
Robin Gosens pranon që performanca e tij për Gjermaninë kundër Portugalisë ishte e paharrueshme dhe ai nuk ia kërkoi këtë herë Cristiano Ronaldos fanellën...
portugalia-behet-e-“gjalle”,-ngushton-epersine-ndaj-gjermanise

Portugalia bëhet e “gjallë”, ngushton epërsinë ndaj Gjermanisë

0
Portugalia ka arritur të ngushtojë epërsinë e Gjermanisë dhe tani rezultati i ndeshjes është 2:4. Ishte Diogo Jota i cili shënoi golin e dytë të...