Punëtorët e Lotarisë kërkojnë miratimin e ligjit dhe kthimin në vendet e punës

184
punetoret-e-lotarise-kerkojne-miratimin-e-ligjit-dhe-kthimin-ne-vendet-e-punes

 

Sindikata e Punëtorëve të Lotarisë ka protestuar para ndërtesës së Qeverisë me kërkesën për miratimin e ligjit për Lotarinë e Kosovës dhe kthimin në vendet e punës.

Sindikata ka paralajmëruar se do të vazhdojnë me protesta gjatë ditëve të punës deri në përmbushjen e kërkesës të tyre.

Ata kanë thënë se që një vit nuk kanë marrë paga dhe se po injorohen./21Media

The post Punëtorët e Lotarisë kërkojnë miratimin e ligjit dhe kthimin në vendet e punës appeared first on Gazeta Press.