Monday, March 20, 2023

Arkivat Përditshëm June 18, 2021

me-15-shtator-fillon-gjykimi-i-salih-mustafes-ne-hage

Më 15 shtator fillon gjykimi i Salih Mustafës në Hagë

0
“Më 18 qershor 2021, trupi gjykues I vendosi që procesi gjyqësor në çështjen Prokurori i Specializuar k. Salih Mustafës, KSC-BC-2020-05, të fillojë të mërkurën,...
zgjedhjet-lokale,-aliu:-pdk-do-te-kete-emra-te-pergatitur

Zgjedhjet lokale, Aliu: PDK do të ketë emra të përgatitur

0
Ai tha per GazetaBlic, se PDK-ja do të ketë emra të përgatitur për garën zgjedhore të vjeshtës që po vie. “Besoj se PDK-ja do të...
edhe-pse-e-ka-vajze-te-halles,-edita-sopjani-tregon-pse-nuk-flet-me-adelina-berishen

Edhe pse e ka vajzë të hallës, Edita Sopjani tregon pse nuk flet me...

0
Këngëtarja Edita Sopjani ka qenë e ftuar në emisionin Express Rozë. Ajo ka folur shumë për jetën e saj private, për planet e martesës dhe...
andi-zgjedh-bora-zemanin,-injoron-jasminen

Andi zgjedh Bora Zemanin, injoron Jasminen

0
I ftuar në Pyetjet Express të emisionit Express Rozë ka qenë Andi i Përputhen. E derisa ai ka jepur përgjigjet e sakta në shumicën e...
facebook-po-teston-nje-mjet-te-ri:-gjurmon-komentet-dhe-fshin-gjithcka-fyese

Facebook po teston një mjet të ri: Gjurmon komentet dhe fshin gjithçka fyese

0
Facebook po teston një mjet softuer me të cilin dëshiron të etiketojë dhe heqë përmbajtjen fyese dhe komentet në grupet e përdoruesve në rrjetet...
murati-thote-se-jane-ne-proces-te-dizajnimit-te-pakos-se-re-per-rimekembje

Murati thotë se janë në proces të dizajnimit të pakos së re për rimëkëmbje

0
  Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati dhe Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë Rozeta Hajdari kanë pritur sot në takim përfaqësuesit e...
​fmn:-aktiviteti-ekonomik-ne-kosove-pritet-te-zgjerohet-me-rreth-6-%

​FMN: Aktiviteti ekonomik në Kosovë pritet të zgjerohet me rreth 6 %

0
  Një ekip i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), nën drejtimin e Gabriel Di Bella, zhvilloi një vizitë në Kosovë gjatë 7-17 qershor, për të diskutuar...
caktohet-masa-e-paraburgimit-ndaj-te-dyshuarit-per-vrasjen-e-23-vjecarit-nga-klina

Caktohet masa e paraburgimit ndaj të dyshuarit për vrasjen e 23 vjeçarit nga Klina

0
Gjykata Themelore në Pejë – Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Pejë për caktimin e masës së paraburgimit...
i-demtuari-thote-se-ua-dha-hetuesve-rreth-13-mije-euro-per-te-ia-lejuar-lojerat-e-fatit

I dëmtuari thotë se ua dha hetuesve rreth 13 mijë euro për të ia...

0
I dëmtuari Mentor Maqani ka thënë se hetuesve të Policisë së Kosovës, Lavdim Osmanit dhe Faton Zabërgjës, u kishte dhënë rreth 13,500 euro për kinse...
cekia-e-befason-kroacine,-kalon-ne-epersi

Çekia e befason Kroacinë, kalon në epërsi

0
Çekia ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Kroacisë. Një ndërhyrje e palejuar në zonë e Lovrenit ndaj Schick u vlerësua si penallti nga gjyqtari. 11-metërshin...