Zbulohen formatet e Samsung Galaxy S22, sërish i veçantë modeli Ultra

160
zbulohen-formatet-e-samsung-galaxy-s22,-serish-i-vecante-modeli-ultra

Do të kemi një pritje të gjatë për pajisjet e reja Samsung nga seria Galaxy S22, por detajet e para tashmë po shfaqen.

Një burim thotë se Galaxy S22 do të ketë një ekran 6.06 inç, S22 Plus do të ketë një panel 6.55 inç, ndërsa modeli Ultra do të mbajë një ekran 6.81 inç, ndërsa një zgjedhje tjetër pretendon se është një madhësi 6, 1, 6.5 -6,6 dhe 6,8 inç.

S22 dhe S22 Plus pritet të kenë ekrane më të vogla se modelet aktuale, dhe vetëm Ultra do të ketë një ekran LTPO OLED. Kjo do ta lejojë atë të ketë një jetë më të gjatë të baterisë, rezolucion më të lartë dhe shpejtësi të rifreskimit të ekranit.

Informacioni nga Koreja e Jugut thotë se Ultra do të ketë një mbrapa xhami, ndërsa në rastin e S22 Plus dhe S22 do të jetë plastik. Akoma, për shkak të një mënyre krejtësisht të re të përpunimit të pjesës së pasme, S22 Plus dhe S22 do të duken dhe do të lënë një ndjesi premium sikur të jetë qelqi.

Samsung pritet të ofrojë një procesor të ri Exynos 2200 me një njësi AMD GPU së bashku me një version me Snapdragon të Qualcomm në disa tregje. /Njeshi/

The post Zbulohen formatet e Samsung Galaxy S22, sërish i veçantë modeli Ultra appeared first on Njeshi.