Futbollisti shqiptar shënon golin e parë në një Kampionat Evropian, pasi humbi penalltinë

342
futbollisti-shqiptar-shenon-golin-e-pare-ne-nje-kampionat-evropian,-pasi-humbi-penalltine

Maqedonia e ka ngushtuar epërsinë në 2-1 ndaj Ukrainës.

Në minutën e 57-të, ka arritur të shënojë mesfushori shqiptar që luan në Premierligë, Ezgjan Alioski.

Ai fillimisht gaboi nga pika e bardhë, por me pak fat, topi u kthye te ai dhe e përmirësoi atë gabim duke realizuar golin për Maqedoninë

The post Futbollisti shqiptar shënon golin e parë në një Kampionat Evropian, pasi humbi penalltinë appeared first on RahovecNET.