E përqeshin në rrjete sociale, Genc Prelvukaj reagon ashpër

393
e-perqeshin-ne-rrjete-sociale,-genc-prelvukaj-reagon-ashper

Këngëtari i njohur shqiptar, Genc Prelvukaj, vazhdon të jetë shumë aktiv me projekte muzikore.

Duke qenë shumë aktiv në rrjetet sociale, përveç imazheve që sjell nga jeta e përditshme ai shpesh herë reagon për tema të ndryshme, shkruan GazetaBlic.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, ai komentoi ndeshjen e zhvilluar dje mes Zvicrës dhe Italisë, e cila përfundoi 3-0 për italianët.

“Shaqiri shfrytëzon një gabim të mbrojtjes dhe kalon në avantazh Zvicrën ndaj Shqipërisë, ndalet dhe në shenjë respekti ndaj origjinës nuk feston”, shkroi Prelvukaj.

Por ajo se çfarë mori vëmendjen ishte komenti i një percjellesi që i tha të mos merrej me sport dhe politikë.

Ndërsa Genci e ka sugjeruar të lexoj Abetaren./Blic/

The post E përqeshin në rrjete sociale, Genc Prelvukaj reagon ashpër appeared first on Gazeta Press.