Tesla dëshiron të reformojë veturën me një timon të ri, ja çfarë thonë përdoruesit e parë

200
tesla-deshiron-te-reformoje-veturen-me-nje-timon-te-ri,-ja-cfare-thone-perdoruesit-e-pare

Deri më tani kemi parë një timon tërheqës në veturat e garës dhe anijet kozmike, dhe tani ai ka arritur në modelet e rifreskuara të Tesla.

Kopjet e para të Modelit të rifreskuar kanë arritur në duart e klientëve, kështu që tani mund të shohim se si është të përdorin të ashtuquajturin timoni i ri në ngasjen e përditshme.

Duke gjykuar nga shkrepjet e fundit, ky lloj timoni është shumë tërheqës, ndërsa në praktikë nuk është shumë revolucionar.

Pas më shumë se një shekulli timoni të rrumbullakët, Tesla Moors po ndryshon nocionin e veturës.

Ata kanë një veturë elektrike në dyer të mëdha, dhe tani ata po shfuqizojnë formën rrethore të timonit dhe duke hequr levën klasike të ingranazheve.

Veturat F1 dhe veturat e famshme nga Knight Rider nuk janë më të vetmet me timon të “prerë”.

Në bazë të videove të postuara, gjykoni vetë se a është timoni i ri nga Tesla një gjë e duhur. /Njeshi/

The post Tesla dëshiron të reformojë veturën me një timon të ri, ja çfarë thonë përdoruesit e parë appeared first on Njeshi.