Shaqiri dhe Xhaka titullarë kundër Italisë favorite

197
shaqiri-dhe-xhaka-titullare-kunder-italise-favorite

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Italisë dhe Zvicrës.

Nga minuta e parë për Zvicrën startojnë Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, derisa Admir Mehmedi është në stol.

Italia vjen në këtë ndeshje pas fitores kundër Turqisë në ndeshjen e parë, derisa Zvicra pa barazimit me Uellsin.

ITALIA: Donnarumma, Spinazzola, Chiellini, Bonucci, Di Lorenzo, Locatelli, Jorginho, Barella, Insigne, Immobile, Beradi.

ZVICRA: Sommer, Akanji, Schar, Elvedi, Rodriguez, Xhaka, Freuler, Mbabu, Shaqiri, Embolo, Seferovic.

 

The post Shaqiri dhe Xhaka titullarë kundër Italisë favorite appeared first on RahovecNET.