Friday, March 24, 2023

Arkivat Përditshëm June 16, 2021

hyseni-aludon-ne-paaftesi-te-qeverise-kurti:-nuk-pres-reagim-racional-per-deklaraten-e-lajcakut

Hyseni aludon në paaftësi të qeverisë Kurti: Nuk pres reagim racional për deklaratën e...

0
Lajçak në anën tjetër është treguar mjaft ‘arrogant’ në përgjigjen e tij, duke thënë se “nëse nuk i besoni BE-së, shkoni diku tjetër”. Në një...
profesori-amerikan:-pavaresia-e-kosoves-as-qe-diskutohet-ne-dialog,-serbia-te-marre-pergjegjesi-per-veprimet-e-saj

Profesori amerikan: Pavarësia e Kosovës as që diskutohet në dialog, Serbia të marrë përgjegjësi...

0
Ai e ka cilësuar si shenjë të mirë mbajtjen e takimit mes delegacionit të Kosovës dhe atij të Serbisë në Bruksel, më 15 qershor. Por,...
fermeret-nga-klina-ankohen-per-fuqi-punetore

Fermerët nga Klina ankohen për fuqi punëtore

0
  Fermerët nga komuna e Klinës po ballafaqohen me probleme për të pasur fuqi punëtore në kohë sezonale. Thonë se edhe nga komuna nuk kanë...
oek:-kosova-e-ka-shansin-e-fundit-per-terheqjen-e-investimeve-te-huaja

OEK: Kosova e ka shansin e fundit për tërheqjen e investimeve të huaja

0
  Tërheqja e investimeve të huaja mbetet faktor i rëndësishëm për të pasur një zhvillim më të hovshëm ekonomik. Kosova dhe Ballkani Perëndimor mbeten destinacioni...
paraburgim-ndaj-kater-personave-per-fajde,-keqperdorim-te-detyres-zyrtare-e-mashtrim

Paraburgim ndaj katër personave për fajde, keqpërdorim të detyrës zyrtare e mashtrim

0
Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda,ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje tridhjetë ditë, ndaj katër të pandehurve, për veprat penale;...
kujdes,-rrezik-nga-zjarri-–-vendet-se-ku-nuk-duhet-te-parkoni-veturen-gjate-nxehtit-te-madh

Kujdes, rrezik nga zjarri – vendet se ku nuk duhet të parkoni veturën gjatë...

0
Nxehtësia dhe thatësira mund të shkaktojnë një zjarr – shoferët duhet të mendojnë për këtë tani. Prandaj parkimi është një tabu absolute në verë...
italia-–-zvicra,-formacionet-zyrtare

Italia – Zvicra, formacionet zyrtare

0
Italia do të ketë përballë Zvicrën në kuadër të Grupit A në “Euro 2020”. Kombëtarja e Italisë dhe Kombëtarja e Zvicrës do të përballen në...
shaqiri-dhe-xhaka-titullare-kunder-italise-favorite

Shaqiri dhe Xhaka titullarë kundër Italisë favorite

0
Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Italisë dhe Zvicrës. Nga minuta e parë për Zvicrën startojnë Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, derisa Admir Mehmedi...
afrikani-e-do-forte-‘sasen’,-e-quan-‘shac’

Afrikani e do fortë ‘Sasen’, e quan ‘Shac’

0
Adriana dhe Keith ka disa ditë që janë bërë bashkë. Dyshja po kalojnë çdo moment se bashku ku po shihen edhe nën shoqërinë e miqve...
tea-behet-nuse,-por-vemendjen-e-merr-komenti-i-shqipes!-fansat-i-kthehen-kunder!

Tea bëhet nuse, por vëmendjen e merr komenti i Shqipes! Fansat i kthehen kundër!

0
Tea Trifoni ka realizuar një set fotografik ku shfaqet e veshur me fustan nusërie. Videot dhe fotot e publikuara në rrjetet sociale kanë marrë shumë...