Kapen mbi 3 ton mjete piroteknike

372
kapen-mbi-3-ton-mjete-piroteknike

 

Dogana e Kosovës sot ka informuar se njësitet e antikontrabandës kanë kryer një operacion të suksesshëm në regjionin e Mitrovicës me qëllim të identifikimit dhe ndalimit të kontrabandës së mallrave përmes rrugëve ilegale, me ç’rast kanë kapur 3 ton mjete piroteknike.

“Me ketë rast është arritur të identifikohen dhe ndalohen në tri raste të ndara tri automjete transportuese / kombi të cilat ishin duke transportuar Fishekzjarrë/Mjete Piroteknike në sasi prej 3526,5 kg dhe vlerë rreth 5,000 euro, mallrat dhe mjetet transportuese janë konfiskuar.”, ka informuar Dogana.

Lidhur me ketë rast është njoftuar Prokuroria Themelore dhe me urdhër të Prokurorit kujdestar te dyshuarit janë duke u intervistuar./21Media

The post Kapen mbi 3 ton mjete piroteknike appeared first on Gazeta Press.