Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm June 14, 2021

opozita:-qeveria-pa-masa-konkrete-per-rimekembje,-qeveria-paralajmeron-pako

Opozita: Qeveria pa masa konkrete për rimëkëmbje, Qeveria paralajmëron pako

0
  Kuvendi i Kosovës vazhdoi seancën plenare të së premtes me disa pika, duke përfshirë debatin parlamentar në lidhje me situatën ekonomike si pasojë e...
​be:-nuk-do-te-kete-fillim-te-ri-te-dialogut

​BE: Nuk do të ketë fillim të ri të dialogut

0
Zëdhënësi në Komisionin Evropian, Peter Stano, specifikoi për agjencinë Beta, pritet të marrë në konsideratë “një rrugë të mëtejshme në dialog që do të...
avokati-berisha-reagon-kunder-denimit-te-haki-rugoves:-vendimi-nuk-ka-mbeshtetje-ne-ligj

Avokati Berisha reagon kundër dënimit të Haki Rugovës: Vendimi nuk ka mbështetje në ligj

0
Rugovës sipas këtij vendimi i ndalohet edhe ushtrimi i funksioneve publike për një vit pasi ai ta ketë vuajtur dënimin në fjalë. E për rastin...
keshtu-shkon-e-veshur-luana-ne-pune

Kështu shkon e veshur Luana në punë

0
Luana Vjollca është moderatorja e njohur shqiptare e cila pëlqehet shumë nga publiku. Ajo komentohet shumë për linjat  të cilat i reklamon në rrjetet sociale...
dafina-provokon-me-pjesen-intime

Dafina provokon me pjesën intime

0
Dafina Zeqiri është një femër që nuk u priton pozave pr.ovokuese. Ajo në të shumtën e kohës kalon në lajm, duke tërhequr gjithmonë vëmendje të...
haki-rugova-shpallet-fajtor,-denohet-me-1-vit-burgim-efektiv-dhe-me-ndalimin-e-ushtrimit-te-funksioneve-zyrtare-ne-afat-prej-1-viti

Haki Rugova shpallet fajtor, dënohet me 1 vit burgim efektiv dhe me ndalimin e...

0
Kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova, është dënuar me një vit burgim efektiv për rastin ku ai akuzohej nga Prokuroria Themelore në Gjakovë për konflikt...
zhduket-nje-46-vjecare-ne-ferizaj

Zhduket një 46-vjeçare në Ferizaj

0
Burkurije Hasan Neziraj nga fshati Talinovc i Muhaxherëve të Ferizajt është zhdukur. Për gjetjen e 46-vjeçares policia po kërkon bashkëpunimin e qytetarëve. “Drejtoria Rajonale e...
de-ligt-do-te-jete-i-gatshem-per-ndeshjen-me-austrine

De Ligt do të jetë i gatshëm për ndeshjen me Austrinë

0
Lajm i mirë nga grumbullimi i Holandës në lidhje me gjendjen fizike të Matthijs De Ligt: mbrojtësi i Juventusit ka lënë pas dëmtimin në...
cekia-e-mposht-skocine,-shkelqen-schick

Çekia e mposht Skocinë, shkëlqen Schick

0
Republika e Çekisë ka shënuar fitore në xhiron e parë të “Euro 2020” ndaj Skocisë. Çekia shënoi fitore me rezultat 0 – 2, ndeshje në...
edita-tahiri,-kurtit:-per-te-eshte-dialog-i-ri-sepse-dikur-e-kundershtuan-duke-e-kalle-parlamentin-dhe-qeverine

Edita Tahiri, Kurtit: Për të është dialog i ri sepse dikur e kundërshtuan duke...

0
Tahiri në Info Magazine të Klan Kosovës tha se janë lojë fjalësh deklarimet e shefit të qeverisë kosovare se takimet në Bruksel, i përkasin...