Xherdan Shaqiri krenar me statistikat e tij me Zvicrën

151
xherdan-shaqiri-krenar-me-statistikat-e-tij-me-zvicren

Në barazimin e djeshëm të Zvicrës 1:1 me Uellsin, Xherdan Shaqiri ka asistuar në golin e “helvetikëve”.

Kështu, Shaqiri e dëshmoi veten si një prej futbollistëve më të rëndësishëm të Zvicrës.

Prej vitit 2014, Shaqiri ka shënuar ose asistuar në gjysmën e golave të Zvicrës në Kampionatet Botërore ose Evropiane.

Në 16 golat e shënuar të Zvicrës, Xherdan Shaqiri ka shënuar pesë dhe ka asistuar në tre të tjerë.

Lidhur me këtë statistikë, ai shkroi në profilin e tij zyrtar se ndihet krenar.

The post Xherdan Shaqiri krenar me statistikat e tij me Zvicrën appeared first on RahovecNET.