Lukaku shënon dhe ia dedikon golin Eriksenit

164
lukaku-shenon-dhe-ia-dedikon-golin-eriksenit

Belgjika ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Rusisë në ndeshjen e grupit B në Kampionatin Evropian.

Ishte Romelu Lukaku i cili realizoi golin në minutën e 9-të të ndeshjes.

Më pas, VAR-i shikoi nëse kishte pasur pozicion jashtë loje, megjithatë goli në fund qëndroi.

Ai ia dedikoi golin Christian Eriksenit që pësoi një sulm në zemër orë më parë në ndeshjen Danimarkë – Finlandë.

“Chris, të dua” – tha Lukaku në kamera gjatë festimit.

The post Lukaku shënon dhe ia dedikon golin Eriksenit appeared first on RahovecNET.