Monday, December 4, 2023

Arkivat Përditshëm June 13, 2021

aksident-ne-autostraden-“arben-xhaferi”,-rrotullohet-nje-makine

Aksident në autostradën “Arbën Xhaferi”, rrotullohet një makinë

0
Para pak çastesh në autostradën “Arbën Xhaferi” në afërsi të daljes në fshatin Babush ka ndodhur një aksident komunikacioni.  Është rrotulluar një makinë, në...
vret-vellain-pas-mosmarreveshjes-per-bageti

Vret vëllain pas mosmarrëveshjes për bagëti

0
Nisi si mosmarrëveshje mes dy vllerëzve. Ajo më pas u bë sebep që 58 vjeçari J.G të vrasë me armë zjarri vëllaun e tij 65...
vazhdon-drama-ne-amsterdam,-holanda-serish-ne-epersi-kunder-ukraines

Vazhdon drama në Amsterdam, Holanda sërish në epërsi kundër Ukrainës

0
Holanda ka kaluar në epërsi 3:2 kundër Ukrainës, në ndeshjen hapëse të Grupit C në Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Amsterdam. Denzel Dumfries...
maqedonia-e-veriut-debuton-me-humbje-ne-kampionat-evropian,-mposhtet-nga-austria

Maqedonia e Veriut debuton me humbje në Kampionat Evropian, mposhtet nga Austria

0
Kombëtarja e Austrisë ka shënuar fitore ndaj Maqedonisë së Veriut, për të cilët ishte ndeshja e parë në histori të tyre në Kampionat Evropian. Austria...
adnan-merovci:-rugova-ka-qene-menaxher-shume-i-dobet

Adnan Merovci: Rugova ka qenë menaxher shumë i dobët

0
“Shumë ka qenë menaxher i dobët. Me ia pas lanë asfaltin e kanalizimin mi ndreq na kish marrë në qafë. Menaxher i dobët”, tha...
presidentja-osmani:-nuk-kemi-nevoje-per-nje-non-paper-t’na-tregoje-cka-te-bejme

Presidentja Osmani: Nuk kemi nevojë për një non-paper t’na tregojë çka të bëjmë

0
Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka folur për non-paperët që qarkulluan së fundi, derisa thekson se të tilla dokumente, janë të panevojshme. Osmani në intervistën...
gazetari-i-nbc-se-e-pyet-troc-putinin:-z.president,-a-jeni-ju-vrases,-sic-thote-bideni?

Gazetari i NBC-së e pyet troç Putinin: Z.President, a jeni ju vrasës, siç thotë...

0
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin në një intervistë për NBC, është pyetur nga gazetari Keir Simmons nëse ai është vrasës, ashtu siç e ka...
“gjithmon-i-imi-ki-mu-kon”,-agnesa-e-dashuruar-marrezisht-ne-dardin

“Gjithmon i imi ki mu kon”, Agnesa e dashuruar marrëzisht në Dardin

0
Agnesa dhe Dadi, si duket janë duke jetuar në kulmin e dashurisë. Ata shpesh herë sjellin video dhe fotografi interesonte në llogaritë e tyre zyrtare...
ja-cfare-i-ben-remzia-mbeses-se-saj

Ja çfarë i bën Remzia mbesës së saj

0
Remzia për herë të parë ka fituar epitetin e emrit gjyshe. Ajo këtë ndjesi po e përjeton në mënyrën më të mirë, duke shfaqur lumturinë...
hoxhaj:-uck-ja-mobilizoi-jo-vetem-shqiptaret,-por-edhe-faktorin-nderkombetar

Hoxhaj: UÇK-ja mobilizoi jo vetëm shqiptarët, por edhe faktorin ndërkombëtar

0
Lajmi e ka bërë të ditur Hoxhaj nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Facebook. Hoxhaj shtoi se UÇK-ja mobilizoi jo vetëm shqiptarët, por...