Kjo s’kishte ndodhur kurrë në histori të një Kampionati Evropian

150
kjo-s’kishte-ndodhur-kurre-ne-histori-te-nje-kampionati-evropian

Goli i parë i turneut ishte më ndryshe prej kur ka nisur të zhvillohet kjo garë, që nga viti 1960. Merih Demiral e dërgoi topin në rrjetën e tij, duke hyrë në histori pasi për herë të parë goli i parë hapës i një Evropiani është autogol.

Ka nisur Kampionati Evropian i shtyrë për vitin 2021 shkaku i pandemisë që paralizoi për shumë muaj gjithë botën.

Itali vs Turqi ishte ndeshja e parë e Euro 2020 që u zhvillua në Olimpico të Romës.

Të besuarit e Roberto Mancinit e fituan këtë ndeshje me rezultat të pastër, 3-0.

Goli i parë i turneut ishte më ndryshe prej kur ka nisur të zhvillohet kjo garë, që nga viti 1960.

Merih Demiral e dërgoi topin në rrjetën e tij, duke hyrë në histori pasi për herë të parë goli i parë hapës i një Evropiani është autogol.

Nga ora 15:00, do të zhvillohet ndeshja tjetër në Grupin A, në mes të Zvicrës dhe Uellsit.

Nga minuta e parë për Zvicrën pritet të zbresin në fushë Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Admir Mehmedi.

The post Kjo s’kishte ndodhur kurrë në histori të një Kampionati Evropian appeared first on RahovecNET.