Ambasadori rus: As presioni ndaj Serbisë s’do e detyrojë ta njoh Kosovën

206
ambasadori-rus:-as-presioni-ndaj-serbise-s’do-e-detyroje-ta-njoh-kosoven

Madje ai thotë se për ta bërë këtë, nuk do të kryej punë as presioni ndërkombëtar ndaj Serbisë, shkruan Rahovec.net.

Kjo pasi që siç thotë ai, presidenti serb, Aleksander Vuçiq, ka një qëndrim konsistent në këtë çështje.

“Duke ditur pozicionin e Serbisë në faza të ndryshme të negociatave për statusin e Kosovës dhe pozicionin më konsistent të Presidentit Vuçiq, unë mendoj se tani një presion i tillë nuk do të bëjë atë që ata do të dëshirojnë të marrin nga Serbia”, tha ambasadori. /Rahovec.net/