Sot fillon zyrtarisht Euro 2020: Ndeshja Turqi-Itali hap Kampionatin Evropian

147
sot-fillon-zyrtarisht-euro-2020:-ndeshja-turqi-itali-hap-kampionatin-evropian

Sot (e premte) më 11 qershor 2021 fillon edhe zyrtarisht Kampionati Evropian i quajtur si Euro 2020 shkaku që duhej të zhvillohej vitin e kaluar, por pandemia e coronavirusit shtyu për një vit.

Pritej i erdhi fundi më në fund dhe kombëtaret, por edhe tifozët e futbollit sot do ta shijojnë nisjen zyrtare të Euro 2020.

24 kombëtare do të konkurrojnë mes njëra tjetrës në gjashtë grupe për trofeun shumë të çmuar të Kampionatin Evropian.

Sot (e premte) rrokulliset për herë të parë topi në ndeshjen hapëse të Euro 2020 mes Turqisë dhe Italisë.

Turqia dhe Italia janë pjesë e grupit A, ndërsa takimi pritet të fillojë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në Stadio Olimpico.

Tjetër ndeshje nuk ka në orar për ditën e sotme dhe e gjitha vëmendja do të jetë mes dy kombëtareve të njohura të futbollit.

The post Sot fillon zyrtarisht Euro 2020: Ndeshja Turqi-Itali hap Kampionatin Evropian appeared first on RahovecNET.