Monday, March 20, 2023

Arkivat Përditshëm June 11, 2021

kuci:-heshtja-per-liturgjine,-parapergatitje-per-asociacionin-me-kompetenca-te-zgjeruara

Kuçi: Heshtja për liturgjinë, parapërgatitje për Asociacionin me kompetenca të zgjeruara

0
“Ne si PSD shënuam në muret e Kishës Ortodokse ‘Simboli i shovinizmit bëhet faltore. E bekoi Albin Kurti’. Dje kjo kishë pa hyrë shumë...
spahiu:-cili-institucion-s’mund-te-depertoje-ne-veri-le-te-ma-leshoje-funksionin-mua

Spahiu: Cili institucion s’mund të depërtojë në veri le të ma lëshojë funksionin mua

0
“Nuk e kam lexuar raportin në tërësi , e kam parë vetëm në disa pika, por është një përshkrim i gjendjes faktike ku thuhet...
vetures-se-policise-ne-prishtine-i-del-tymi

Veturës së Policisë në Prishtinë i del tymi

0
Sot gjatë ditës është raportuar për një veturë e cila është kapluar nga tymi në Prishtinë, duke shkaktuar kolona të gjata. Rast pothuajse i njëjtë...
nese-e-shihni-kete-person-lajmerojeni-menjehere-policine

Nëse e shihni këtë person lajmërojeni menjëherë policinë

0
Policia e Kosovës e ka vënë në kërkim Besnik Dautajn nga fshati Shtupel i Klinës, pasi që i njëjti dyshohet për veprat penale “Mashtrim...
stadiumi-i-vetem-qe-do-te-jete-i-mbushur-totalisht-ne-euro-2020,-per-te-hyre-kerkohet-testi-negativ-i-covid-19

Stadiumi i vetëm që do të jetë i mbushur totalisht në Euro 2020, për...

0
Hungaria është një nga 11 vendet organizatore të Euro 2020, ku do të presë 4 nga 51 ndeshjet e kësaj gare të madhe në...
formacioni-i-anglise-ne-“euro-2020”-sipas-mourinhos

Formacioni i Anglisë në “Euro 2020” sipas Mourinhos

0
Jose Mourinho, tashmë me klub të ri (Romën) pas shkarkimit nga Tottenhami – do të jetë komentues në media të ndryshme për Kmapionatin Evropian. Së...
pasi-ngeci-ne-kolon,-gold-ag-reagon-ashper

Pasi ngeci në kolon, Gold Ag reagon ashpër

0
Gold AG u nervozua nga bllokimi në Prishtinë. Gjatë orëve të fundit, në rrugët e Prishtinës u bë një kaos nga kolonat e mëdha të...
a-mendoni-se-eshte-‘bio’-gjoksi-i-adelina-tahirit?

A mendoni se është ‘bio’ gjoksi i Adelina Tahirit?

0
Këngëtarja Adelina Tahiri po shijon në maksimum jetën e saj luksoze. E martuar me avokatin e njohur maqedonas me të cilin ka edhe një djalë,...
murati:-bonot-e-diaspores-do-te-jene-te-gatshme-gjate-muajve-te-veres

Murati: Bonot e diasporës do të jenë të gatshme gjatë muajve të verës

0
  Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati priti sot në takim Shoqatën e Bankave të Kosovës, si dhe përfaqësuesit e bankave komerciale në...
sivjet-do-te-jete-funksionale-pista-e-re-ne-aeroportin-e-prishtines!

Sivjet do të jetë funksionale pista e re në aeroportin e Prishtinës!

0
  Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka deklaruar se brenda këtij viti do të jetë funksionale pista e re e Aeroportit...