Smartphone inteligjent i Google Pixel pritet të del në shitje këtë vit

180
smartphone-inteligjent-i-google-pixel-pritet-te-del-ne-shitje-kete-vit

Sipas informacionit më të fundit, Google do të prezantojë këtë vit smartphonein e palosshëm Pixel.

Pajisja e quajtur, Pixel Fold ka qenë objekt i spekulimeve që nga gushti i vitit të kaluar dhe tani ka dalë informacioni se pajisja do të prezantohet më vonë këtë vit. Mediat koreano-jugore shkruajnë se Samsung do të fillojë të prodhojë panele OLED të palosshme në tetor dhe t’i dorëzojë ato te Google, Vivo dhe Xiaomi. Të tre kompanitë thuhet se do të zbulojnë telefonat e tyre të rrokullisur më vonë këtë vit.

Google nuk i fsheh aspak ambiciet për të prodhuar një telefon celular të palosshëm dhe në vitin 2019, ai paraqiti një kërkesë për patentimin e ekraneve të veta të palosshme. Google po zhvillon një pajisje të koduar pasaporta dhe prezantimi i saj po afrohet.

Ai smartphone do të ketë një panel 7.6 inç që paloset brenda, ndërsa Vivo do të paraqesë një telefon celular me një ekran kryesor 8 inç dhe një ekran të jashtëm 6.5 inç. Për momentin nuk ka informacion mbi madhësinë e ekranit të telefonit të ri Xiaomi.

Kjo e fundit tashmë ka prezantuar një smartphone rrokullisës në fillim të këtij viti, Mi Mix Fold, por duket se do të nxjerr në treg një tjetër.

Oppo ka shtyrë mbërritjen e telefonit të saj të ri të rrokullisjes për 2022, i cili do të ketë një ekran të jashtëm 7.1 inç kryesor dhe më të vogël me madhësi prej 1.5 deri në 2 inç. /Njeshi/

The post Smartphone inteligjent i Google Pixel pritet të del në shitje këtë vit appeared first on Njeshi.