Thursday, February 9, 2023
Ballina AUTO & TECH BMW zbulon serinë e re Gran Coupe 4

BMW zbulon serinë e re Gran Coupe 4

281
bmw-zbulon-serine-e-re-gran-coupe-4

Me një palë dyer shtesë, Seria e re e BMW 4 në edicionin Gran Coupe përsëri ofron më shumë hapësirë dhe komoditet krahasuar me veturën me dy dyer.

Në Munich, ata janë të bindur që me gjeneratën e re të Serisë 4, Gran Coupe do të gjallërojë shumë klientë që pëlqejnë versionin më praktik të trupit që BMW ofroi me gjeneratën e mëparshme të Serisë 4.

Matur midis Serisë 3 dhe Serisë 5, BMW do të ofrojë Serinë e re Gran Coupe të ri 4 për klientët evropianë në kombinim me tre versione benzine dhe një dizel.

Në fillim të ofertës së benzinës është Gran Coupe, i cili fshihet pas markës 420i, dhe motori i tij me katër cilindra, i ndihmuar nga teknologjia e butë hibride 48 volt, ka 184 kuaj/fuqi dhe 300 Nm çift rrotullues maksimal, i cili është i mjaftueshëm për 235 km/orë dhe përshpejtim nga 0 në 100 km/orë në 7.9 sekonda.

I njëjti konfigurim dhe zhvendosje fshihet pas 430i, por shoferi mund të llogarisë në 245 kuaj/fuqi dhe 400 Nm çift rrotullues. Mjafton për 250 km/orë dhe përshpejtimin nga 0 në 100 km/orë në 6,2 sekonda.

Në krye të gamës është opsioni M440i xDrive, i cili sjell me vete lëvizjen me të gjitha rrotat dhe një motor 6 cilindra tre litërsh që zhvillon 374 kuaj/fuqi dhe 500 Nm çift rrotullues, dhe Gran Coupe më të fuqishëm të 4 nga stacioni në “njëqind” në 4.7 sekonda. nuk e di nëse BMW 4 Series GC do të ofrohet gjithashtu në versionin M4.

Për adhuruesit e naftës, ekziston një version 420d që mund të merret me ose pa lëvizje integrale, dhe mundësohet nga një motor me dy cilindra me katër cilindra që ofron 190 kuaj/fuqi dhe 400 Nm çift rrotullues. /Njeshi/

The post BMW zbulon serinë e re Gran Coupe 4 appeared first on Njeshi.