Monday, December 4, 2023

Arkivat Përditshëm June 10, 2021

kater-persona-dergohen-ne-polici,-prishen-rendin-dhe-qetesine-ne-rrugen-b

Katër persona dërgohen në Polici, prishën rendin dhe qetësinë në Rrugën B

0
Katër persona dërgohen në Polici, prishën rendin dhe qetësinë në Rrugën B Katër persona janë shoqëruar në Stacion Policor në Prishtinë, pasi kanë prishur rendin...
tentoi-ta-kalonte-kufirin-duke-dhene-20-euro,-sepse-si-kishte-dokumentet-–-arrestohet-ne-qafe-prush

Tentoi ta kalonte kufirin duke dhënë 20 euro, sepse si kishte dokumentet – arrestohet...

0
Policia Kufitare e Kosovës në pikë kalimin kufitar në Qafë Prush ka shoqëruar në stacion policor të dyshuarin mashkull shtetas i Republikës së Shqipërisë,...
gjermania-e-nis-evropianin-pa-yllin-e-bayernit,-mungon-ne-ndeshjen-e-pare

Gjermania e nis Evropianin pa yllin e Bayernit, mungon në ndeshjen e parë

0
Leon Goretzka do të mungojë në ndeshjen e parë për Gjermaninë në “Euro 2020”. Konfirmimi erdhi nga drejtori sportiv i Federatës Gjermane të Futbollit, Oliver...
hazard-ne-dyshim-per-ndeshjen-e-pare-ne-euro-2020:-“ende-nuk-jam-100%”

Hazard në dyshim për ndeshjen e parë në Euro 2020: “Ende nuk jam 100%”

0
Eden Hazard nuk pritet të jetë titullar në ndeshjen e parë të Belgjikës në “Euro 2020”. Sulmuesi i Real Madridi ka konfirmuar se ende nuk...
bmw-zbulon-serine-e-re-gran-coupe-4

BMW zbulon serinë e re Gran Coupe 4

0
Me një palë dyer shtesë, Seria e re e BMW 4 në edicionin Gran Coupe përsëri ofron më shumë hapësirë dhe komoditet krahasuar me...
hoxha-i-vv-se:-edi-rames-i-intereson-ringjallja-e-jugosllavise

Hoxha i VV-së: Edi Ramës i intereson ringjallja e Jugosllavisë

0
Sipas Hoxhës, Rama nuk dëgjon aspak se çka thotë kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq për Kosovën, dhe kjo e fundit nuk e dëgjon Ramën se...
priten-zhvillime-dramatike-te-marten:-borrell-takon-ne-mengjes-kurtin-e-vuciqin,-e-pasdite-bidenin

Priten zhvillime dramatike të martën: Borrell takon në mëngjes Kurtin e Vuçiqin, e pasdite...

0
Mediat serbe raportojnë se nëse është e nevojshme dhe nëse eventualisht ka komplikime, shefi  i diplomacisë së Jashtme të BE-së, Joseph Borrell do të...
shperthen-vetura-me-gaz

Shpërthen vetura me gaz

0
Në qytetin Bartin të Turqisë një person shkoi për të mbushur me gaz veturën. Por ajo shpërtheu në flakë sapo tentoi ta ndizte. Për fat të...
“pse-ma-ki-marr-fustanin”,-vajzat-e-berat-buzhales-‘kapen’-ne-komente

“Pse ma ki marr fustanin”, vajzat e Berat Buzhales ‘kapen’ në komente

0
Gazetari i njohur Berat Buzhala, njihet si një njeri ‘mos kokë qarës’, pasi e jeton jetën bash qysh ia donë qejfi. Është i thjesht dhe...
ariana-pozon-ne-mes-te-shkalleve-te-nje-lokali

Ariana pozon në mes të shkallëve të një lokali

0
Ariana Fejzullahu është një ndër emrat më të dalluar me paraqitjet që bën. Ajo të shumtën e kohës kalon në lajm, me pozat perfekte që...