Monday, September 25, 2023
Ballina AUTO & TECH Opel tregon fotografitë e para të Astras elektrike

Opel tregon fotografitë e para të Astras elektrike

189
opel-tregon-fotografite-e-para-te-astras-elektrike

Versioni E i veturës popullore të klasit kompakt ka një pjesën e përparme të ngjashme me Opel Mokka dhe një ekran të madh.

Prodhuesi gjerman i veturave dëshiron të prezantojë versionin e parë elektrik të bestseller-it të saj Astra “këtë vit”.

Imazhet e para ngacmuese u botuan sot.

Ata japin një ide se ku po shkon udhëtimi i modelit E-Astra.

Siç thekson Opel, i gjithë automjeti ishte “rizhvilluar plotësisht që nga koha e parë kur ai u projektua më herët”.

“Me gjeneratën e ardhshme të Astra ne po hapim një kapitull të ri në historinë 30-vjeçare të bestsellerit tonë të klasit kompakt që elektrizohet në çdo aspekt. Opel Astra i ri do të bëjë një deklaratë të fortë dhe sigurisht do të fitojë shumë konsumatorë të rinj me këtë model”, njoftoi CEO i Opel Michael Lohscheller.

Shikoni jashtë dhe brenda

Pjesa e përparme e E-Astra do të ngjajë me Opel Mokka. Dy ekranet janë rregulluar rreth shoferit me një kthesë të butë.

Ka të paktën disa butona fizikë nën ekranin e dytë në mes.

Në pjesën e pasme është e stampuar fjalia “Astra”.

Sipas Opel, E-Astra do të prezantohet dhe prodhohet këtë vit.

Prodhuesi i automjeteve nga Rüsselsheim dëshiron të zbulojë më shumë detaje “së shpejti”. Si mund të dukej E-Astra si një e tërë, Auto Bild tashmë ka bërë një skicë. /Njeshi/

The post Opel tregon fotografitë e para të Astras elektrike appeared first on Njeshi.