Një i arrestuar për posedim të armëve dhe drogës në Gjilan

156
nje-i-arrestuar-per-posedim-te-armeve-dhe-droges-ne-gjilan

Policia e Kosovës ka arrestuar sot një person me inicialet G.A. (1994) në Gjilan, për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve dhe shitje e paautorizuar e narkotikëve.

Gjatë bastisjes në shtëpinë e të dyshuarit, në cilësi të provave materiale janë gjetur dhe sekuestruar një revolver “Magnum” me 37 copë fishekë, 67 qese të vogla të plastikës me substancë të dyshuar narkotike, 400 franga zvicerane dhe 90 euro.

Nga njësiti i Antidrogës është bërë testi fushor dhe e njëjta ka rezultuar pozitiv në e llojit marihuanë me peshë të përgjithshme prej 80.6 gramëve e gatshme për shitje.

I dyshuari është intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës nga hetuesit e Hetimeve Regjionale dhe hetuesit e DHTN-së në Gjilan.

Prokurori i shtetit ka urdhëruar që pas intervistimit i dyshuari të ndalohet për 48 or, ndërsa rasti të procedohet në të njëjtën prokurori.