Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm June 9, 2021

dalin-detaje-te-reja-nga-krimi-makaber-qe-tronditi-gjermanine-ku-mbeti-i-vdekur-30-vjecari-kosovar

Dalin detaje të reja nga krimi makabër që tronditi Gjermaninë ku mbeti i vdekur...

0
Dalin në dritë të tjera detaje nga krimi që tronditi Gjermaninë. Dy shqiptarë nga Kosova u konfliktuan në një semafor në qendër të Hanoverit në...
nje-i-arrestuar-per-posedim-te-armeve-dhe-droges-ne-gjilan

Një i arrestuar për posedim të armëve dhe drogës në Gjilan

0
Policia e Kosovës ka arrestuar sot një person me inicialet G.A. (1994) në Gjilan, për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të...
franca-eshte-gati-per-“euro-2020”,-por-humbi-benzeman

Franca është gati për “Euro 2020”, por humbi Benzeman

0
Franca e ka mundur 3-0 në miqësoren e fundit Bullgarinë, dhe është gati për Kampionatin Evropian. Gjelat triumfuan 3-0 me një gol në pjesën e...
“ronaldo-eshte-ende-bishe”

“Ronaldo është ende bishë”

0
Fonte s’ka asnjë dyshim se për Portugalinë, në Euro 2020, Ronaldo do të japë në fushë shumë edhe pse tashmë ka 36 vjet mbi...
vv-con-perpara-emerimin-e-personit-qe-raportohet-se-mbane-edhe-pese-pozita-tjera

VV çon përpara emërimin e personit që raportohet se mbanë edhe pesë pozita tjera

0
Ai ka thënë se ky proces është bërë në kundërshtim total me Ligjin për Parandalimin e Konfliktit të Interesit, si dhe në shkelje të...
pdk-pritet-ta-mbaj-kete-muaj-konventen,-hoxhaj-flet-per-kandidaturat-per-kryetar-te-partise

PDK pritet ta mbaj këtë muaj Konventën, Hoxhaj flet për kandidaturat për kryetar të...

0
Në forumin “FOL Hapur”, Hoxhaj renditi edhe dështimet e ekzekutivit në 100 ditët e para të qeverisjes. “Nëse zotëri Kurti pretendon që më 15 qershor,...
qeveria-gjermane-dhuron-donacionin-e-radhes-per-fsk-ne

Qeveria gjermane dhuron donacionin e radhës për FSK-në

0
  Sot në kazermën “Skënderbeu” në Ferizaj u mbajt ceremonia e prezantimit të donacionit të qeverisë gjermane dhuruar për Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK). Donacioni...
oda-ekonomike-greke-zotohet-se-do-te-loboje-per-njohjen-e-kosoves-nga-greqia

Oda Ekonomike Greke zotohet se do të lobojë për njohjen e Kosovës nga Greqia

0
  Oda Ekonomike Greke do të angazhohet për njohjen e Kosovës nga Greqia, në mënyrë që bashkëpunimi ekonomik mes dy vendeve të avancojë edhe më...
pse-nuk-u-martua-asnjehere-dhurata-lipovica?

Pse nuk u martua asnjëherë Dhurata Lipovica?

0
Modelja me e dashur e publikun shqiptar Dhurata Lipovica, ka befasuar me një deklaratë të dhënë në një nga televizionet vendore. E ftuar në emisionin...
martohen-shpat-kasapi-dhe-selvija,-pamje-nga-ngjarja

Martohen Shpat Kasapi dhe Selvija, pamje nga ngjarja

0
Shpat Kasapi ka kurorëzuar dashurinë me Selvijen. Prej sot ajo mban mbiemrin e tij. Kështu ka bërë të ditur vet këngëtari përmes një postimi në Instagram. “Selvije...