Rama: Shqipëria një nga dy vendet me më pak raste me COVID-19 në Evropë

167
rama:-shqiperia-nje-nga-dy-vendet-me-me-pak-raste-me-covid-19-ne-evrope

Kreu i qeverisë shqiptare shprehet se në dy javët e fundit Shqipëria dhe Islanda janë vendet më pak të prekura në Evropë.

“Në matjen globale të dy javëve të fundit për uljen e rasteve të infektimeve, Shqipëria dhe Islanda, figurojnë si dy vendet me më pak raste infektimesh në kontinentin tonë“, shkruan Rama.

Ndërkohë një ditë më parë në vendin tonë u regjistruan vetëm 5 raste të reja me COVID-19 dhe 1 viktimë./tvklan