Friday, March 24, 2023

Arkivat Përditshëm June 8, 2021

iphone-13-i-apple-mund-te-kete-nje-bateri-me-te-madhe

iPhone 13 i Apple mund të ketë një bateri më të madhe

0
Kur bëhet fjalë për modelet më të fundit të iPhone, Apple nuk ka bërë asnjë përparim me baterinë, si në madhësi ashtu edhe në...
denimi-i-mlladiqit,-reagon-avokati-kroat-i-ish-presidentit-hashim-thaci

Dënimi i Mlladiqit, reagon avokati kroat i ish-presidentit Hashim Thaçi

0
Krimineli i luftës, Ratko Mlladiq, do të kalojë pjesën e mbetur të jetës së tij prapa grilave, pasi Apeli i Tribunalit të Hagës ia...
momenti-kur-kriminelit-ratko-mlladiq-i-konfirmohet-denimi-me-burgim-te-perjetshem

Momenti kur kriminelit Ratko Mlladiq i konfirmohet dënimi me burgim të përjetshëm

0
Dhoma e Apelit e Gjykatës Penale Ndërkombëtare të Kombeve të Bashkuara e ka dënuar me burgim të përjetshëm kriminelin serb, Ratko Mlladiq. Kësisoj, është...
benzema-dhe-mbappe-serish-titullare,-ndryshimi-i-vetem-kante

Benzema dhe Mbappe sërish titullarë, ndryshimi i vetëm Kante

0
Janë publikuar formacionet për miqësoren mes Francës dhe Bullgarisë. Karim Benzema starton sërish me Kylian Mbappen në sulm, derisa pas tyre luan Antoine Griezmann. Didier Deschamps...
holanda-e-humb-nje-yll-per-euro-2020

Holanda e humb një yll për Euro 2020

0
Euro 2020 humb një tjetër protagonist. Holanda do të duhet të bëjë pa Donny van de Beek gjatë gjithë turneut për shkak të dëmtimit...
be-ja-demanton-keq-kurtin:-s’ka-dialog-te-ri,-vazhdon-ai-i-nisur-me-2011

BE-ja demanton keq Kurtin: S’ka dialog të ri, vazhdon ai i nisur më 2011

0
Sipas deklarimit të Kurtit, dialogu do të jetë ndryshe apo do të shtjellojë çështje të tjera nga ato që janë trajtuar tash e disa...
molliqaj:-qeveria-eshte-bere-salle-dasmash,-besnik-bislimi-kengetar-e-kurti-pronar

Molliqaj: Qeveria është bërë sallë dasmash, Besnik Bislimi këngëtar e Kurti pronar

0
Me anë të një postimi në Facebook, Molliqaj ka thënë se emërtimi nuk është i PSD-së, dhe çështjen e dasmave e pjesëmarrjes së farefisit...
​kurti-–-ministrave:-beni-raport-per-punen-e-mire-qe-keni-bere-ne-keto-100-dite

​Kurti – ministrave: Bëni raport për punën e mirë që keni bërë në këto...

0
Ai në mbledhjen e sotme të qeverisë ka vlerësuar se janë bërë punë të mira dhe po vazhdojnë të bëhen në 100 ditët e...
rama:-shqiperia-nje-nga-dy-vendet-me-me-pak-raste-me-covid-19-ne-evrope

Rama: Shqipëria një nga dy vendet me më pak raste me COVID-19 në Evropë

0
Kreu i qeverisë shqiptare shprehet se në dy javët e fundit Shqipëria dhe Islanda janë vendet më pak të prekura në Evropë. “Në matjen globale...
antonela-‘cmend’-rrjetin-me-levizje-atraktive

Antonela ‘çmend’ rrjetin me lëvizje atraktive

0
Antonela Berisha që kur doli nga Përputhen po e shijon jetën e natës mjaft shumë. E disa herë është parë edhe nën shoqërinë e Teas,...