Xhaka gjithnjë e më afër Romës

209
xhaka-gjithnje-e-me-afer-romes

Granit Xhaka është gjithnjë e më afër Romës. Futbollisti i Arsenalit aktualisht është me ekipin e Zvicrës duke u përgatitur me Zvicrën për Kampionatin Evropian që nis pas katër ditësh.

Sipas raporteve të fundit, Roma është e gatshme të ofrojë rreth 18 milionë euro për të. Giallorossi është i lidhur me nënshkrimin e mesfushorit të Gunners, i cili ka edhe dy vjet në kontratën e tij në veri të Londrës.

Ditë më parë, vet trajneri i Romës, Jose Mourinho shprehu interesimin për futbollistin nga Kosova.

28-vjeçari thotë se ai është i hapur për t’u bashkuar me ekipin nga kryeqyteti italian në verë.

“Sigurisht, edhe unë i lexova lajmet. Por tani unë jam njëqind për qind e përqendruar në ekipin kombëtar. Kjo është më e rëndësishme se Arsenali ose thashethemet tani, ”tha ai për Blick.

“Kam edhe dy vjet kontratë në Londër. Kur të vijë koha dhe nëse mundemi, do të flasim për një transferim” – theksoi Xhaka

Xhaka tha se është “krenar” që ka tërhequr interesin e Mourinhos dhe shtoi: “Të gjithë e njohin atë dhe atë që ai ka arritur.

“Mourinho di si të fitojë tituj. Tani mund të shihni se çfarë pune kam bërë gjatë viteve të fundit” – përfundoi mesfushori me prejardhje kosovare.

The post Xhaka gjithnjë e më afër Romës appeared first on RahovecNET.