Tre djem me shtetësi gjermane kërcënojnë nënën në Fushë Kosovë

107
tre-djem-me-shtetesi-gjermane-kercenojne-nenen-ne-fushe-kosove

Tre shtetas gjermanë janë arrestuar të dielën në Fushë Kosovë, pasi kanë ofenduar dhe kërcënuar nënën e tyre, po ashtu shtetase e Gjermanisë.

Rasti ka ndodhur pasditen e së dielës në Fushë Kosovë, ndërkaq pas intervistimit.

Policia në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se tre të dyshuarit janë dërguar në mbajtje pas intervistimit.

“Fushë Kosovë 06.06.2021 – 15:00. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shtetas Gjerman, pasi që kanë ofenduar dhe kërcënuar nënën e tyre viktimën femër shtetase e Gjermanisë. Me vendim të prokurorit, të dyshuari janë dërguar në mbajtje”, ka bërë të ditur policia.