“Dardanet” mposhten nga Portugalia, humbin shansin për kualifikim në Evropian

390
“dardanet”-mposhten-nga-portugalia,-humbin-shansin-per-kualifikim-ne-evropian

Mungesat e shumta bënë që vashat tona të hendbollit të humbin ndeshjen me Portugalinë duke u mposhtur me rezultat 30:17.

Njëherit me këtë humbje, humbet edhe mundësia për kalim në fazën e dytë kualifikuese për EURO 2022.

Kosova mbyll grupin në vendin e dytë me dy fitore dhe një humbje.

Para dy ditëve, “Dardanet” kishin mposhtur Qipron, kurse dje fituan edhe ndaj Luksemburgut.

The post “Dardanet” mposhten nga Portugalia, humbin shansin për kualifikim në Evropian appeared first on RahovecNET.