Friday, March 24, 2023

Arkivat Përditshëm June 6, 2021

vozitesi-humb-jeten-ne-vetaksidentin-te-kroi-i-mbretit

Vozitësi humb jetën në vetaksidentin të Kroi i Mbretit

0
Si pasojë e aksidentit të Kroi i Mbretit, ka humbur jetën një person. Informacioni është konfirmuar nga policia e Kosovës, për lajmi.net. “Rreth orës 19:00, në...
deputeti-i-vv’se-aksidentohet-me-nje-serb-qe-ishte-nen-ndikimin-e-alkoolit

Deputeti i VV’së aksidentohet me një serb që ishte nën ndikimin e alkoolit

0
Deputeti në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka njoftuar se është aksidentuar mbrëmjen e djeshme me veturën e një...
belgjika-niset-drejt-euro-2020-me-fitore-ne-miqesoren-kunder-kroacise

Belgjika niset drejt Euro 2020 me fitore në miqësoren kundër Kroacisë

0
Belgjika e ka mposhtur 1:0 Kroacinë në një ndeshje përgatitore, në prag të fillimit të Kampionatit Evropian 2020. Romelu Lukaku e shënoi golin e vetëm...
argjentina-e-konfirmon-pjesemarrjen-ne-kupen-e-amerikes,-midis-polemikave-shkaku-i-covid-19

Argjentina e konfirmon pjesëmarrjen në Kupën e Amerikës, midis polemikave shkaku i COVID-19

0
Federata e Futbollit e Argjentinës (AFA) ka konfirmuar se ekipi i saj kombëtar do të marrë pjesë në Kupën e Amerikës në Brazil, e...
isa-mustafa-flet-per-takimin-qe-pati-me-edi-ramen:-pati-atmosfere-miqesore

Isa Mustafa flet për takimin që pati me Edi Ramën: Pati atmosferë miqësore

0
Ai ka thënë për klankosova.tv, se ky takim mes krerëve të opozitës kosovare, erdhi pas një ftese në inaugurimin e një investimi në Durrës. ”Ishim...
pacolli-udhetoi-drejt-shqiperise-me-avion-privat,-ka-dy-fjale-per-pushimet-atje

Pacolli udhëtoi drejt Shqipërisë me avion privat, ka dy fjalë për pushimet atje

0
Miliarderi i shoqëruar nga djemtë e tij, Isa, Diari dhe Armani, kanë shijuar një pushim 4 ditor atje, dhe mesa duket kanë mbetur tepër...
ne-pandemi-rriten-cmimet-e-ulen-pagat

Në pandemi rriten çmimet e ulen pagat

0
  Përkundër uljes së pagave në pandemi dhe krizës ekonomike të shkaktuar nga koronavirusi, çmimet e produkteve ushqimore vazhdojnë të rriten në Kosovë. Çmimet e konsumit...
​haradinaj-pyet-per-subvencionet-per-bujqit,-ministri-thote-se-se-shpejti-do-te-realizohen

​Haradinaj pyet për subvencionet për bujqit, ministri thotë se së shpejti do të realizohen

0
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka adresuar sot në seancën e Kuvendit të Kosovës çështjen e subvencioneve për fermerët, duke kërkuar shpjegime shtesë nga...
serbi-ne-paris-mbajti-trupin-e-nenes-se-tij-ne-nje-valixhe-per-shtate-vjet,-vetem-per-te-marre-pensionin-e-saj

Serbi në Paris mbajti trupin e nënës së tij në një valixhe për shtatë...

0
Një 47 vjeçar nga Serbia e mbajti trupin e nënës së tij të vdekur për shtatë vjet në apartamentin e tij në Paris. Trupi ishte...
pamje-nga-aksidenti-ne-ferizaj

Pamje nga aksidenti në Ferizaj

0
Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak çastesh në Ferizaj. Lajmin për lajmi.net e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin...