Palmer takon ish-presidentin serb, flasin edhe për Kosovën

187
palmer-takon-ish-presidentin-serb,-flasin-edhe-per-kosoven

Palmer atje është takuar edhe me ish-presidentin serb, Boris Tadiq, shkruan Rahovec.net.

Këtë e ka bërë të ditur ky i fundit në një postim në Tëitter, teksa ka thënë se temë diskutimi ishte edhe Kosova.

“Një bisedë e jashtëzakonshme me Mattheë Palmer. Ne biseduam për gjendjen e demokracisë në Serbi, ekonominë, problemet mjedisore dhe demografike, Kosovën, problemin e lirisë së mediave dhe situatën politike në rajon”, ka thënë ai. /Rahovec.net/