Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm June 4, 2021

perfundimisht,-erza-largohet-nga-“its-my-love”-–-merr-oferta-serioze-nga-disa-televizione!

Përfundimisht, Erza largohet nga “Its My Love” – merr oferta serioze nga disa televizione!

0
Njëshi i “Its My Love”, Erza përfundimisht është larguar nga përfundimisht na projekti “Its My Love”. Kjo është konfirmuar edhe përmes një promo të publikuar...
te-dashurin-kosovar-te-luanes-nuk-mund-ta-shohe-kush-te-doje

Të dashurin kosovar të Luanës nuk mund ta shohë kush të dojë

0
Krenar Çoçaj është i dashuri i prezantueses dhe këngëtares Luana Vjollca. Krenari, është i njohur prej vitesh nga gazetarët dhe publiku, pasi ai ishte i...
kuvendi:-nuk-falen-borxhet!-(video)

Kuvendi: Nuk falen borxhet! (Video)

0
Nuk u miratua projektrezoluta për faljen e gjobave gjatë pandemisë Falja e gjobave ndaj bizneseve gjatë pandemisë u diskutua në seancën e Kuvendit të Kosovës....
sa-shpenzoi-qeveria-per-tre-muaj

Sa shpenzoi Qeveria për tre muaj

0
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka njoftuar se në tremujorin e parë të këtij viti të hyrat e Qeverisë së Kosovës ishin 523.6...
lajcak-mbledh-ambasadoret-e-be-se,-i-informon-per-takimet-ne-beograd

Lajçak mbledh ambasadorët e BE-së, i informon për takimet në Beograd

0
Kështu ka bërë të ditur vet Lajçak, përmes një reagimi në twitter. Tutje ai shihet në një fotografi të publikuar, i rrethuar me diplomatë europianë. Këtë...
syla:-nese-kurti-ka-qene-ne-uck,-pse-nuk-eshte-ne-hage?

Syla: Nëse Kurti ka qenë në UÇK, pse nuk është në Hagë?

0
Valon Syla ka komentuar deklaratat e Rrustem Mustafës, ish-komandant i Zonës Operative të Llapit, sipas të cilit lideri i VV’së ishte pjesë e UÇK’së. “Z.Mustafa,...
ndalohen-edhe-tre-persona-ne-rastin-e-kontrates-se-lidhur-ne-mes-telekomit-te-kosoves-dhe-“zone-mobile”

Ndalohen edhe tre persona në rastin e kontratës së lidhur në mes Telekomit të...

0
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka dhënë detajet e reja. Prokuroria Themelore në Prishtinë, njofton opinionin publik se Departamenti i Krimeve të Rënda, konkretisht Njësiti për...
zbulohet-identiteti-i-autorit-qe-dyshohet-se-e-vrau-kosovarin-ne-gjermani

Zbulohet identiteti i autorit që dyshohet se e vrau kosovarin në Gjermani

0
Një ngjarje e rëndë ndodhi në Hannover të Gjermanisë, ku pati një përplasje mes dy shqiptarëve nga Kosova. Njëri prej tyre, i identifikuar si Armin...
rashica-shenon-serish,-kosova-ne-epersi

Rashica shënon sërish, Kosova në epërsi

0
Kosova e ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Maltës në ndeshjen miqësore, dhe tani rezultati është 1:2. Ishte Milot Rashica i cili realizoi golin...
malta-e-barazon-rezultatin-ndaj-kosoves-ne-fund-te-pjeses-se-pare

Malta e barazon rezultatin ndaj Kosovës në fund të pjesës së parë

0
Malta ka arritur të barazojë rezultatin ndaj Kosovës në fund të pjesës së parë në 1:1. Ishte Dimech i cili realizoi në minutën e 45+1. Malta...