Palmer në Beograd thekson se SHBA mbështet dialogun

150
palmer-ne-beograd-thekson-se-shba-mbeshtet-dialogun

Ai, sot u taku me kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiq, derisa kjo e fundit ka potencuar se Serbia është e vendosur në vazhdimin e dialogut. Ai, ka shtuar se Prishtina duhet t’i përmbushë detyra e saj, raporton Tanjug.

Bërnabiq e Palmer biseduan për gjendjen e raporteve dypalëshe, vazhdimin e dialogut midis Beogradit dhe Prishtinës, marrëdhëniet në rajonin e Ballkanit Perëndimor, si dhe bashkëpunimin ekonomik midis dy vendeve./Rahovec.net/