Muriqi dhe Ujkani marrin leje nga Challandesi, largohen nga grumbullimi i Kosovës

696
muriqi-dhe-ujkani-marrin-leje-nga-challandesi,-largohen-nga-grumbullimi-i-kosoves
Kombëtarja e Kosovës është nisur sot për në Austri, ku nesër në Klagenfurt do ta zhvillojë ndeshjen e dytë miqësore të këtij muaji kundër Maltës.

Për shkak të lëndimit të pësuar në ndeshjen kundër San Marinos me ekipin nuk ka udhëtuar Lorik Emini.

Ndërkaq, me leje të përzgjedhësit Challandes nga grumbullimi janë liruar Vedat Muriqi dhe Samir Ujkani.

Dardanët pasditen e sotme do ta zhvillojnë stërvitjen në Klagenfurt, ndërkohë ndeshja me Maltën luhet të premten në orën 18:00.

The post Muriqi dhe Ujkani marrin leje nga Challandesi, largohen nga grumbullimi i Kosovës appeared first on RahovecNET.