Lukaku: Do qëndrojë te Interi

441
lukaku:-do-qendroje-te-interi

Sulmuesi i Interit, Romelu Lukaku ka konfirmuar se do qëndrojë në “San Siro” dhe që ka folur me trajnerin e ri, duke i dhënë fund spekulimeve për kalimin në Premierligë.

Sulmuesi ishte i lidhur me rikthimin në Premierligë, aty ku kërkohet nga Chelsea dhe Manchester City.

Sidoqoftë, belgu kaloi sezonin më të mirë të karrierës duke fituar Seria A dhe nuk ka vëmendje për t’u larguar.

“Do qëndrojë te Inter. Kam biseduar me personin që do bëhet trajneri ynë i ri”.

“Ndoshta nuk duhet ta them, por ishte bisede vërtetë pozitive”, deklaroi ai.

Simeone Inzaghi pritet që nesër zyrtarisht të bëhet trajner i Interit duke nënshkruar kontratë dyvjeçare.

The post Lukaku: Do qëndrojë te Interi appeared first on RahovecNET.