Kurti emëron zëvendësen e Donika Gërvallës në Ministrinë e Jashtme

206
kurti-emeron-zevendesen-e-donika-gervalles-ne-ministrine-e-jashtme

Gashi ishte zëvendësministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës edhe në Qeverinë Kurti I.

Kryeministri e ka uruar Gashi për pozitën e re dhe i ka dëshiruar suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të saj.

Gashi do të jetë zëvendëse e ministres Donika Gërvalla në ministrinë që është përfolur më së shumti për skandalet javore. /Rahovec.net/