Vetëm nënshkrimi mungon: Messi do të rinovojë kontratën me Barcelonën

243
vetem-nenshkrimi-mungon:-messi-do-te-rinovoje-kontraten-me-barcelonen

Lionel Messi thuhet se ka arritur një marrëveshje me Barcelonën dhe duhet vetëm të vendosë lapsin mbi letër për të nënshkruar një marrëveshje të re dy-vjeçare në Camp Nou.

E ardhmja e argjentinasit ishte në dyshim, me kontratën e tij aktuale që do të skadonte në fund të muajit, por mbështetësit e klubit Blaugrana tani mund të marrin frymë lehtësim.

Sipas Miguel Rico të mediumit Cadena COPE, vetëm detajet më të vogla duhet të zgjidhen dhe kapiteni i Barcelonës do të rinovojë kontratën e tij në klub.

Pasi u përpoq maksimalisht të largohej nga Camp Nou në fillim të sezonit 2020/21 për shkak të marrëdhënies së tij me presidentin e atëhershëm Josep Maria Bartomeu, Messi tani duket se ka gjetur lumturinë që nga ardhja e Joan Laporta si president.

E nënshkrimi i Sergio Agueros, një mik i ngushtë dhe shok i Messit te Argjentina, ka ndihmuar edhe atë për të finalizuar vendimin e tij.

The post Vetëm nënshkrimi mungon: Messi do të rinovojë kontratën me Barcelonën appeared first on RahovecNET.