Challandes i fton edhe dy lojtarë për miqësoret kundër Guinesë dhe Gambisë

168
challandes-i-fton-edhe-dy-lojtare-per-miqesoret-kunder-guinese-dhe-gambise

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës Bernard Challandes ka vendosur që për dy ndeshjet miqësore në Antali kundër Guinesë dhe Gambisë të grumbullojë edhe dy futbollistët e skuadrës së kategorisë së dytë zvicerane.

Bëhet fjalë për dy lojtarët e FC Stade de Laussane-Ouchy, Lavdrim Hajrullahu dhe Mersim Asllani.

Lavdrim Hajrulahu, l'espoir renaît - FC SLO
Challenge League, lo SLO è scatenato sul mercato: il 7° innesto dell'estate  2020 è un ritorno, il centrocampista Mersim Asllani – Chalcio.com

Në dy miqësoret kundër dy skuadrave afrikane Challandes do t’i ketë në dispozicion kryesisht futbollistët e rinj.

Ata vlerësohen si potencial për Kombëtaren A në të ardhmen e afërt.

The post Challandes i fton edhe dy lojtarë për miqësoret kundër Guinesë dhe Gambisë appeared first on RahovecNET.