Sarri, gjithnjë e më afër Lazios

301
sarri,-gjithnje-e-me-afer-lazios

Ish trajneri i Juventusit dhe Napolit, Maurizio Sarri është në biseda të avancuara me Lazion, derisa po diskuton termat e kontratës dhe strategjinë e tregut me Shqiponjat

Il Corriere dello Sport shkruan se Sarri është gjithmonë e më afër me bankinën e bardhekaltërve, të cilët po kërkojnë një trashëgimtar të Simone Inzaghit. Gazeta shkruan që agjenti i tij, Fati Ramadani ishte në Romë të premten në mbrëmje dhe mbrëmë u mbajt një takim me ish teknikun e Chelsea.

Ata kanë diskutuar tregun e transferove me drejtorin sportiv Igli Tare dhe kushtet e kontratës me ish trajnerin e Juves. Raporti thotë që Sarri ka folur në telefon edhe me Presidentin e Lazio kurse marrëveshja po shkon drejt finalizimit.

Sarri është pa punë prej që u largua nga Juventusi në sezonin 2019/20, kur ai ndihmoi Zonjën e Vjetër që ta fitojë Scudetton e nëntë me radhë. Ai u rikthye në Italia pas një sezoni të suksesshëm në Chelsea, ku kishte fituar Europa Ligën me Blutë.

Megjithatë, sipas Alfredo Pedullas, Sarri ende nuk e ka diskutuar kontratën pasi që ai është ende në kontratë me Juventusin deri në qershorin e vitit 2022, ku Zonja e vjetër aguan 2.5 milionë euro në fund të sezonit pasi që ka shkëputur kontratën në mënyrë unilaterale.

The post Sarri, gjithnjë e më afër Lazios appeared first on RahovecNET.