Wednesday, November 30, 2022

Arkivat Përditshëm June 1, 2021

osmani-s’ia-vazhdoi-kontraten-walkerit,-gjoshi:-njerezit-ne-krye-te-shtetit-s’i-lidhe-asgje-me-historine-e-kosoves

Osmani s’ia vazhdoi kontratën Walkerit, Gjoshi: Njerëzit në krye të shtetit s’i lidhë asgjë...

0
Gjoshi në një postim në Facebook i ka kërkuar falje Ëalkerit, duke thënë se në krye të shtetit të Kosovës ka njerëz që janë...
tahiri:-kurti-po-do-t’i-kape-te-gjitha-institucionet-ne-emer-te-ckapjes

Tahiri: Kurti po do t’i kapë të gjitha institucionet në emër të çkapjes

0
Sipas tij Kurti po do ti kapë institucionet në emër të çkapjes. “Po e shoh njëfarë tendence, e pash edhe sot në Komisionin Parlamentarë, edhe...
mashallah-cfare-bukuroshe-mbesa-e-shyhrete-behlulit

Mashallah çfarë bukuroshe mbesa e Shyhrete Behlulit

0
Elira Martinaj është mbesa e këngëtares së mirënjohur, Shyhrete Behlulit. Ndonëse ende e re në moshë dhe nuk ka ndonjë aktivitet në skenën muzikore ose...
kujt-po-i-thote-kallashi:-ti-nuk-je-burri-im

Kujt po i thotë Kallashi: Ti nuk je burri im

0
Vallëtarja senzacionale, Kallashi, është ndër ata emra që pavarësisht distancimit nga skena, sërish merr vëmendje. Sensuale dhe e zjarrtë. E tillë është Kallashi. Dikur edhe këndonte, por...
inflacioni-ne-eurozone-shenon-shifra-rekorde

Inflacioni në eurozonë shënon shifra rekorde

0
    Inflacioni në eurozonë ka shënuar rritjen më të lartë që nga tetori i vitit 2018, njoftoi Agjencia Evropiane e Statistikave Eurostat. Të dhënat bëhen të...
kurti-vizitoi-parkun-e-biznesit:-prioritet-do-te-kene-ndermarrjet-prodhuese

Kurti vizitoi Parkun e Biznesit: Prioritet do të kenë ndërmarrjet prodhuese

0
    Kryeministri Albin Kurti, pas përurimit të çerdhes së re në Prizren, i shoqëruar nga kryetari i Komunës, Mytaher Haskuka, vizitoi edhe Parkun e Biznesit. Kurti...
ish-ministrja-haradinaj-stublla-thote-se-avokati-e-kishte-udhezuar-qe-te-mos-e-deklaroje-biznesin-ne-londer,-prokurori-kerkon-denimin-e-saj

Ish-ministrja Haradinaj-Stublla thotë se avokati e kishte udhëzuar që të mos e deklarojë biznesin...

0
Ka përfunduar rigjykimi ndaj ish-ministres së Punëve të Jashtme Meliza Haradinaj-Stublla, në rastin ku ajo po akuzohet për mos raportim të pasurisë. Ajo po akuzohet se...
policia-ne-peje-arreston-dy-persona-qe-ishin-ne-kerkim

Policia në Pejë arreston dy persona që ishin në kërkim

0
Policia e Kosovës ka arrestuar sot dy persona që ishin të shpallur në kërkim. I dyshuari i parë, i arrestuar nga policia është Mark Coli,...
san-marino-gjen-golin,-shenon-tomassini

San Marino gjen golin, shënon Tomassini

0
San Marino ka realizuar golin e parë ndaj Kosovës. Ishte i sapo inkuadruari Tomassini që shënoi në portën e Ujkanit pas një gabimi në mbrojtje. Mbrojtja...
muriqi-‘poker’-ndaj-san-marinos

Muriqi ‘poker’ ndaj San Marinos

0
Kosova ka shënuar edhe golin e katërt ndaj San Marinos. Është sërish Vedat Muriqi që gjeti golin e katërt në ndeshje. Pas një faulli në sulm...