Hajnat vjedhin kasafortën me armë e fishekë në një shtëpi në Gjakovë

117
hajnat-vjedhin-kasaforten-me-arme-e-fisheke-ne-nje-shtepi-ne-gjakove

Një person nga fshati Rakovinë i Komunës së Gjakovës gjatë ditës së djeshme ka raportuar në Polici se në shtëpinë e tij nga dollapi, i është vjedhur kasaforta në të cilën e kishte pistoletën me 12 fishekë dhe tre karikatorë të zbrazët.

Lajmi është bërë i ditur përmes raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës.

“Fsh. Rakovinë, Gjakovë 29.05.2021 – 17:00. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se në shtëpinë nga dollapi i tij, i është vjedhur kasaforta në të cilën e kishte pistoletën me 12 fishek dhe tre karikator të zbrazët. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftim.