Kjo ishte festa e madhe e Tuchelit në dhomat e zhveshjes

223
kjo-ishte-festa-e-madhe-e-tuchelit-ne-dhomat-e-zhveshjes

Thomas Tuchel ia fitoi Chelseat Ligën e Kampionëve këtë edicion, duke i marrë nga pozita e nëntë në Premierligë dhe duke i futur në top-4she e duke e fituar Ligën e Kampionëve krejt në fund.

Londinezët në finalen e garë së madhe evropiane për klube mposhtën Manchester Cityn me rezultat minimal 0:1.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën e 42-të nga Kai Havertz.

Pas ndeshjes, në dhomat e zhveshjes, trajneri Tuchel filloi festën me lojtarët e tij.

Ky ishte titulli i dytë i fituar në Champions League për Chelsea, ndërsa Manchester City mbetet ende pa asnjë titul

The post Kjo ishte festa e madhe e Tuchelit në dhomat e zhveshjes appeared first on RahovecNET.