Heroi i Chelseas: Kam 15 vite që po e pres këtë moment

165
heroi-i-chelseas:-kam-15-vite-qe-po-e-pres-kete-moment

Kai Havertz shënoi golin e vetëm në finalen e Champions League.

Chelsea e mposhti minimalisht 0:1 Manchester Cityn për t’u shpallur kampion i Evropës për të dytën herë në histori.

Pas ndeshjes, golashënuesi i këtij takimi, Havertz tha se kishte 15 vite që e priste këtë moment.

“Nuk e di çka të them. Me të vërtet nuk e di çka të them. E kam pritur që një kohë të gjatë. Dua të falenderoj familjen time, prindërit, gjyshen dhe të dashurën time. Nuk e di çka të them. Kam pritur që 15 vite për këtë moment dhe tani është këtu”, tha ai për ‘BT Sport”.

The post Heroi i Chelseas: Kam 15 vite që po e pres këtë moment appeared first on RahovecNET.