Sunday, September 24, 2023

Arkivat Përditshëm May 30, 2021

albin-kurti-nuk-e-ka-shkopin-magjik,-nuk-do-t’i-mbaj-premtimet,-keshtu-thote-haradinajt

Albin Kurti nuk e ka shkopin magjik, nuk do t’i mbaj premtimet, kështu thotë...

0
Në një intërvistë për Rahovec.net, kandidati për kryetar të Prishtinës tha se kryeministri i Kosovës nuk e ka shkopin magjik për të bërë të...
daut-haradinaj:-do-t’i-fitoj-zgjedhjet-ne-prishtine

Daut Haradinaj: Do t’i fitoj zgjedhjet në Prishtinë

0
Në një intervistë për Rahovec.net, Haradinaj ka thënë se është kandidat i fortë pasi është i prerë ne vendime dhe Prishtinën si duhet një...
plumb-ne-koke,-ekzekutohet-me-arme-zjarri-shqiptari-ne-athine

Plumb në kokë, ekzekutohet me armë zjarri shqiptari në Athinë

0
Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në një lokal në lagjen Sepolia të Athinës. Burimet pranë vendngjarjes bëjnë me dije se një shqiptar është...
aksident-i-rende-ne-rrugen-ferizaj-shtime:-4-persona-behen-per-spital

Aksident i rëndë në rrugën Ferizaj-Shtime: 4 persona bëhen për spital

0
Tre persona kanë pësuar lëndime trupore në një aksident trafiku të ndodhur në rrugën Ferizaj-Shtime, konkretisht në fshatin Lloshkobare. Në aksident janë përfshirë dy automjete,...
silva-arrin-marreveshje-te-re-me-chelsea

Silva arrin marrëveshje të re me Chelsea

0
Mbrojtësi brazilian, që u largua si i pensionuar nga Paris Saint-Germain, ka rigjetur formën e tij të mirë në Angli Chelsea pritet që të zyrtarizojnë...
trepca,-kampione-e-kosoves-per-u18

Trepça, kampione e Kosovës për U18

0
Trepça është shpallur kampione e Kosovës U18, duke mundur në finale Marigona Hill Prishtinën 62:61 (22:22, 18:13, 16:19, 6:7). Sfida finale ishte shumë interesante. Periudha...
bora-zemani-e-thote-troc:-keta-dy-djem-jane-te-preferuarit-e-mi-nga-perputhen

Bora Zemani e thotë troç: Këta dy djem janë të preferuarit e mi nga...

0
Moderatorja Bora Zemani ka dhënë së fundmi një intervistë për “Prive”, ku gjatë intervistës ajo zbuloi dhe konkurrentët e preferuar të “Përputhen”. Bora veçoi Fation...
e-pandalshme,-ana-lleshi-‘deshet’ne-mes-te-skenes

E pandalshme, Ana Lleshi ‘deshet’në mes të skenës

0
Që kur u bë pjesë e programit ‘Për’puthen’ ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediat rozë. Ajo nuk përton se ekspozuari nga trupi i...
​kryesia-e-kuvendit-mblidhet-neser

​Kryesia e Kuvendit mblidhet nesër

0
Ky është rendi i ditës: I. Miratimi i procesverbali të mbledhjes së mëparshme të Kryesisë së Kuvendit, II. Përgatitjet për Seancë plenare: 1. Deklarimet jashtë rendit të...
​rasti-salih-mustafa,-me-9-qershor-konferenca-pergatitore-per-gjykim

​Rasti Salih Mustafa, më 9 qershor konferenca përgatitore për gjykim

0
Konferenca do të fillojë në orën 09:00, ka bërë të ditur Gjykata Speciale në faqen e saj zyrtare. Aktakuza kundër Mustafës u konfirmua më 12...