Manchester City vs Chelsea, formacionet

214
manchester-city-vs-chelsea,-formacionet

Manchester City dhe Chelsea do të kërkojnë sonte të mbyllin sezonin me trofeun me të veçantë për klube, Champions League.

City i Pep Guardiolës e kërkon për herë të parë në histori këtë trofe, derisa Chelsea për herë të dytë, pas triumfit në vitin 2012.

Pasi nuk arriti sukses vitin e kaluar me PSG-në duke humbur në finale nga Bayerni, Thomas Tuchel do të kërkojë sonte trofeun e parë në karrierë.

Në anën tjetër, Pep Guardiola ka vuajtur shumë që prej largimit nga Barcelona, pasi arriti për herë të parë në finale të Champions League që nga atëherë, derisa me katalunasit e ka fituar dy herë këtë trofe.

Reklamë

Këto skuadra njihen mirë mes vete pas tri përballjeve këtë edicion, ku dy herë ka triumfuar Chelsea dhe njëherë City dhe kështu, pothuajse tashmë dihen edhe formacionet e mundshme me të cilët dy trajnerët do të zbresin në fushë.

CHELSEA:

.

 

MANCHESTER CITY:

The post Manchester City vs Chelsea, formacionet appeared first on RahovecNET.