Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm May 29, 2021

haxhiu-paralajmeron-kallezim-penal-ndaj-kryetarit-te-vushtrrise

Haxhiu paralajmëron kallëzim penal ndaj kryetarit të Vushtrrisë

0
Pas disa replikash, Haxhiu tash ka paralajmëruar padi ndaj të parit të Vushtrrisë, Xhafer Tahiri. “Kur një kryetar Komune, vendimin për mbrojtjen e pronës publike...
hodaj-per-paditjen-ndaj-serbise:-do-perfshihen-persekutimet,-fshehjet-e-trupave-dhe-transportimi-i-tyre-ne-serbi

Hodaj për paditjen ndaj Serbisë: Do përfshihen persekutimet, fshehjet e trupave dhe transportimi i...

0
Hodaj, në një intervistë për mediumin ‘Al Jazeera’ ka thënë se provat e siguruara nga Gjykata Ndërkombëtare Penale për ish Jugosllavinë (ICTY), ku vërtetohet...
rolls-royce-i-ri-unik-quhet-boat-tail

Rolls-Royce i ri unik quhet Boat Tail

0
Prapa Boat Tail është departamenti i Rolls-Royce, i cili bën me dorë shembuj unikë të veturave për klientët që nuk kërkojnë një çmim. Modeli Sweptail,...
ja-cfare-bene-engjellusha-kur-shkon-te-dajte

Ja çfarë bënë Engjellusha kur shkon te dajtë

0
E bija e Shyhrete Behlulit, Engjellusha, gjjthmonë kthehet me kënqësi në Mushtisht, te dajtë. Ajo, duket se ndihet krejt fëmijë kur shkon atje ku e...
djali-gilit-dhe-e-dashura-shkembejne-puthje-pasionante-ne-maldive

Djali Gilit dhe e dashura shkëmbejnë puthje pasionante në Maldive

0
Maldive tanimë është shndërruar një destinacion mjaft i shpesh për artistët e vendit apo thënë më mirë për pasanikët e vendit. Së fundmi herë, këtë...
policia-inicion-raste-kriminale-ndaj-dy-te-dyshuarve-ne-peje

Policia inicion raste kriminale ndaj dy të dyshuarve në Pejë

0
Policia e Kosovës ka iniciuar raste kriminale ndaj dy të dyshuarve në Pejë. Njëri nga të dyshuarit, sipas policisë është prezantuar si person zyrtar, teksa...
kosovarja-ia-merr-gati-300-mije-franga-80-vjecarit-ne-zvicer

Kosovarja ia merr gati 300 mijë franga 80-vjeçarit në Zvicër

0
Një grua, sot 35-vjeçare, e cila është përgjigjur për mashtrim para Gjykatës Penale të Lucernit, sot, ka përfituar nga zemërmirësia e një të moshuari,...
rrugetimi-i-cityt-dhe-chelseat-deri-ne-finale-te-champions-league

Rrugëtimi i Cityt dhe Chelseat deri në finale të Champions League

0
Manchester City dhe Chelsea do të kërkojnë sonte të mbyllin sezonin me trofeun me të veçantë për klube, Champions League. City i Pep Guardiolës...
manchester-city-vs-chelsea,-formacionet

Manchester City vs Chelsea, formacionet

0
Manchester City dhe Chelsea do të kërkojnë sonte të mbyllin sezonin me trofeun me të veçantë për klube, Champions League. City i Pep Guardiolës e...
drejtori-i-rikthyer-i-atk-se:-ne-kohen-sa-nuk-isha-pati-stagnim-dhe-u-ndalen-reformat

Drejtori i rikthyer i ATK-së: Në kohën sa nuk isha pati stagnim dhe u...

0
  Pas gjashtë muajve këto ditë ka rifilluar punën Ilir Murtezaj, drejtor i përgjithshëm në Administratën Tatimore pas vendimit të kryeministrit Kurti për rikthimin e...